Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się działów nauk medycznych. Ze względu na wysoki stopień zainteresowania pacjentów zabiegami dotyczącymi rekonstrukcji ciała, coraz więcej lekarzy decyduje się na prowadzenie własnych klinik medycyny estetycznej.

Międzynarodowy transport zwłok OPUS.waw.pl

Do najczęściej wykonywanych zabiegów plastycznych należy rekonstrukcja nosa. Operacja ma na celu zmianę kształtu nosa, a także usprawnienie jego funkcjonalności. W wielu przypadkach zdarza się, iż w skutek trwałych urazów, bądź naturalnych zniekształceń, pacjenci zmagają się z utrudnionym oddychaniem. Jest ono spowodowane krzywą przegrodą nosową. Operacja plastyczna nosa wewnętrznego ma na celu wyprostowanie przegrody nosowej – odpowiednio wyprofilowana część chrzęstna umożliwia swobodny przepływ powietrza, a tym samym wzmaga komfort pacjenta.
Plastyka nosa może obejmować część wewnętrzną, jak też zewnętrzną. W drugim przypadku dochodzi do fizycznej zmiany kształtu nosa zewnętrznego. W zależności od oczekiwań pacjenta rekonstruowane są nozdrza, szerokość, a także długość nosa. Jest to typowa ingerencja chirurgiczna w końcowy wygląd narządu nosowego.

Zabieg rekonstrukcji nosa przeprowadza się na dwóch płaszczyznach – w tzw. części chrzęstnej, bądź partii kostnej. Część chrzęstna dotyczy zabiegów, które obejmują „miękki obszar” narządu. Wszystkie czynności chirurgiczne związane z wyższą partią nosa – tzw. częścią kostną, wymagają szerszej ingerencji, ze względu na zmianę kształtu tkanki kostnej.

Decydując się na wykonanie operacji plastycznej nosa, każdy z pacjentów powinien liczyć się ze zróżnicowanym okresem rekonwalescencji. O ile zabieg dotyczący części chrzęstnej jest mniej inwazyjny, o tyle końcowy efekt operacji widoczny jest dopiero po kilku miesiącach zrastania się chrząstki. Z kolei ingerencja w część kostną przynosi szybsze efekty wizualne, jednakże okres regeneracji nosa trwa kilkanaście tygodni.

Wraz z postępującymi trendami dotyczącymi powiększania ust wiele z klinik medycyny estetycznej przewiduje w swojej ofercie wprowadzenie kwasu hialuronowego do skóry warg. Wprowadzony preparat do organizmu ma na celu związanie maksymalnej ilości wody na określonym obszarze naszego ciała – w tym przypadku ust. Zwiększona objętość ciała, ze względu na właściwości kwasu hialuronowego, powoduje, iż usta stają się wypełnione oraz uwydatnione. Zabieg ten jest niezwykle popularny pośród pacjentów ze zdiagnozowanym skrzywieniem wargi górnej, bądź dolnej.

Korekta ust pozwala cieszyć się pełnymi ustami nawet do kilku miesięcy. Sam zabieg trwa zaledwie 2 do 3 godzin. Warto pamiętać, iż po powiększaniu ust kwasem hialuronowym należy spożywać zwiększoną ilość płynów. Wszelkie ubytki wody, a także częste w czasie chorób odwodnienie, powodują skrócenie efektów wykonanego zabiegu. Okres rekonwalescencji po powiększaniu ust trwa około 2 tygodni. W tym czasie pacjent może odczuwać lekki dyskomfort związany z intensywniejszym ruchem warg, jak choćby w przypadku spożywania płynów i pokarmów.