Okres zachorowań

Przełom jesieni i zimy to okres zachorowań. O ile dorośli są mniej podatni na liczne bakterie i wirusy, o tyle organizm dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy na wszelkie drobnoustroje. Donice betonowe. W przypadku choroby dziecka warto zastosować się do kilku ważnych wskazówek, które pomogą maluchowi szybciej powrócić do codziennych zajęć.

Donice betonowe
http://www.pro-city.pl
Oferujemy elementy małej architektury dla klientów na terenie całego kraju.
Nasza oferta to głównie produkty francuskiej marki PROCITY.

Przede wszystkim warto wiedzieć, iż chore dziecko może być nieco bardziej lękliwe, przez co wymaga troskliwszej opieki. Nawet jeśli sama choroba wydaje się nie być poważną, warto pamiętać, że zwiększona dawka poczucia bezpieczeństwa i obecność rodziców pozwoli dziecku zachować spokój.

W przypadku pierwszych niepokojących dolegliwości, warto zwrócić uwagę na ogólne samopoczucie dziecka. U małych dzieci pierwszą oznaką choroby jest brak apetytu, rozdrażnienie, a także płaczliwość.

Wielu z rodziców w przypadku lekkiego przeziębiania dziecka pragnie, aby maluch pozostał przez cały dzień w łóżku. To błędne przekonanie pokutuje nie tylko pogorszeniem samopoczucia, ale przede wszystkim przegrzaniem dziecka. Jeżeli dziecko czuje się na tyle dobrze, by wstać i bawić się w pobliżu domu, należy pozwolić mu prowadzenie naturalnego trybu życia. Jeżeli lekarz zalecił pozostanie w domu, warto dostarczyć dziecku dodatkową rozrywkę, która nie wymaga wielkiego nakładu energii. Rysowanie pobudza wyobraźnie, a jednocześnie pozwala odpowiednio zregenerować organizm po przebytej chorobie.

Jeżeli dziecko posiada wysoką temperaturę, na początku warto zastosować bezpieczne sposoby na obniżenie gorączki. Nim podamy odpowiednie leki przeciwgorączkowe, postarajmy się nie przegrzewać naszej pociechy. Jeżeli usunięcie zbędnej odzieży nie wystarczy, postarajmy się, by temperatura w pomieszczeniu dziecka nie przekraczała 15 stopni Celsjusza. Ponadto warto ochładzać czoło malucha wilgotną gąbką, zanurzaną w chłodnej wodzie. Oprócz tego można zastosować letnie kąpiele.

Przy wysokiej temperaturze bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody. Gorączka niejednokrotnie wywołuje odwodnienie, co w szerszej perspektywie może prowadzić do omdlenia.
Nie bez znaczenia jest również odpowiednia wentylacja pomieszczenia, w którym przebywa chora pociecha. Generalna temperatura powietrza w pokoju nie powinna przekraczać 18 stopni Celsjusza. Oprócz tego warto regularnie wietrzyć pomieszczenie, by wydychane bakterie i drobnoustroje usuwane zostały z powietrza wypełniającego pokój. Jedynym przeciwwskazaniem do regularnej wentylacji pomieszczenia jest choroba zakaźna dziecka. W takim przypadku należy odizolować chorego od pozostałych domowników. Szczególnie niebezpieczną chorobą dla pozostałych jest różyczka, która stanowi groźne niebezpieczeństwo np. dla kobiet w ciąży.

Dzieci, które nie cierpią na żadną dolegliwość związaną w układem pokarmowym powinny odżywiać się w sposób podobny do pozostałych członków rodziny. Dostarczanie odpowiedniej ilości owoców i warzyw pozwoli szybciej powrócić do zdrowia, ze względu na wysoką zawartość witamin i minerałów.