Co warto wiedzieć na temat regałów metalowych?

Regały metalowe to niezwykle funkcjonalne meble, które idealnie sprawdzają się do przechowywania zarówno narzędzi i akcesoriów, jak i dokumentów. Znajdą one zastosowanie w sklepie, magazynie, hurtowni, hali produkcyjnej, archiwum, lokalu gastronomicznym, warsztacie, piwnicy czy garażu.

Główną zaletą regałów metalowych jest fakt, iż umożliwiają one ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Do ich atutów zaliczyć można także prostą formę oraz solidną konstrukcję czyniących z nich meble trwałe, wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.  Nie musimy się obawiać, że po jakimś czasie pojawi się na nich wilgoć czy pleśń. Są one także bardzo łatwe w montażu i dobrze znoszą nawet bardzo duże obciążenia, co czyni z nich meble idealne do magazynów. Nie są one w żaden sposób problematyczne podczas użytkowania. Można je na przykład przytwierdzić do ściany. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie będą się one przesuwały, a co za tym idzie – nie będzie ryzyka zawalenia się czy uszkodzenia przechowywanego na nich towaru.

Regały metalowe w razie konieczności możemy z łatwością zdemontować i złożyć w nowym miejscu. Najczęściej są one wyposażone w możliwość regulacji wysokości oraz szerokości półek, co sprawia, że są bardzo uniwersalne. Możemy je także pomalować na dowolny kolor z zastosowaniem techniki malowania proszkowego. Ich atutem jest także łatwość w transporcie. Regały metalowe cechują się również niską ceną, dzięki czemu na ich zakup pozwolić może sobie każdy, również majsterkowicz – amator dysponujący ograniczonym budżetem.

Tego typu meble są bardzo łatwe w pielęgnacji. Do tego celu można zastosować dowolny środek bez obaw, że doprowadzi on do uszkodzenia powierzchni mebla. Sprawdzi się tutaj zarówno dedukowany preparat do pielęgnacji mebli metalowych, jak i zwilżona, miękka szmatka.

To, jakiego rodzaju regał metalowy zakupimy, zależeć powinno przede wszystkim od branży, w której działamy. W inny mebel zaopatrzy się właściciel dużego warsztatu, w inny – osoba prowadząca regał gastronomiczny. Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę kupując taki mebel jest ich maksymalne obciążenie. Jeżeli kupujemy regał do magazynu, należy liczyć się z tym, że przechowywać będziemy na nim towary o nieco większej masie.

Duży wybór trwałych i estetycznych regałów znaleźć można na stronie firmy Regały metalowe Log-System.