Stomatologia

Od lat stomatologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Nie dotyczy ona wyłącznie leczenia zachowawczego. Międzynarodowy transport zwłok. W dzisiejszym świecie ludzie mają świadomość, iż zdrowe zęby i piękny uśmiech to osobista wizytówka człowieka.

Międzynarodowy transport zwłok
http://www.opus.waw.pl
Transport zmarłych na całym świecie.
Doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok.

Decydując się na leczenie dentystyczne, powinniśmy kierować się przede wszystkim doświadczeniem zawodowym lekarza prowadzącego. Nie od dziś wiadomo, że im dłuższa praktyka lekarska, tym większe doświadczenie w leczeniu nawet nietypowych dolegliwości zębów.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych należy tzw. plombowanie zęba – czyli nic innego jak pozbywanie się powstałego ubytku na zębie. Uszkodzona partia zęba zostaje usunięta za pomocą profesjonalnego wiertełka dentystycznego, a następnie oczyszczona i wypełniona specjalistycznym materiałem odbudowującym tkankę zęba – plombą. Dla osób wrażliwych na ból, zabieg usuwania ubytku, a następnie plombowania wykonywany jest z odpowiednim znieczuleniem dentystycznym.

Nałożona plomba przywraca naturalny kształt zęba, a tym samym pozwala nam na tradycyjne przeżuwanie pokarmu, bez obaw o pogorszenie się stanu uzębienia.

Aby nałożona plomba spełniała swoją funkcję przez wiele lat, należy pamiętać, aby po wizycie u dentysty, odczekać 2 do 3 godzin, nim ponownie sięgniemy po coś do jedzenia czy picia.

Kolejnym popularnym zabiegiem dentystycznym jest piaskowanie zębów. Ta metoda leczenia polega na pozbyciu się ze szkliwa zębów wszelkich drobinek osadu. Piaskowanie wykonuje się tzw. piaskarką. Odpowiednia ilość piasku dentystycznego, skierowana na uzębienie, pozwala sprawnie usunąć wiele przebarwień – w tym również tych, powstałych po spożywaniu napojów barwiących, jak kawy czy herbaty. Na wspomniany zabieg powinny zdecydować się zwłaszcza osoby palące papierosy.

Metoda piaskowania przynosi trwałe efekty wyłącznie wtedy, kiedy wykonywana jest regularnie. Profilaktyczna wizyta u dentysty wraz z wykonywanym piaskowaniem uczyni nasze zęby lśniące i gładkie.

Po wykonanym piaskowaniu, zaleca się wykonanie zabiegu wybielającego zęby.

Śnieżnobiały uśmiech jest nie tylko kwestią pozbycia się ubytków, a także powstałego osadu na uzębieniu. Aby nasze zęby zachwycały nieskazitelną bielą i blaskiem, powinny zostać poddane profesjonalnej metodzie wybielającej. Na współczesnym rynku dostępne są dwa sposoby wybielania zębów – pierwsza: za pomocą specjalistycznego lasera, lub druga: metoda nakładkowa.

Wybielanie laserowe polega na naświetlaniu zębów laserem. Cały zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Pochodnym sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wykonanie metody nakładkowej – w tym przypadku stomatolog odlewa profesjonalne nakładki, które pacjent użytkuje w domu wraz z dołączonym preparatem wybielającym.

Warto pamiętać, iż po zabiegu wybielania zębów należy przez kilka dni zachować dietę pozbawioną spożywania pokarmów barwiących. W tych dniach powinniśmy skupić się na jedzeniu wyłącznie jasnych potraw, aby nasze zęby nie wchłonęły zbędnych barwników.